Skip links

Застосування систем відеоконференцій у різних сферах

Відеоконференції в системах дистанційного навчання

Дистанційна форма навчання за допомогою проведення трансляції відеоконференцій – це отримання освітніх послуг без відвідування навчального центру, за допомогою сучасних інформаційних технологій, таких як електронна пошта, TV, INTERNET та відеоконференцзв’язок. Дистанційне навчання можна використовувати як для безперервного підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців, так і у ВНЗ.

Відеоконференція — це спосіб обміну відео, звуком і даними між двома або більше точками, обладнаними відповідними апаратно-програмними комплексами. Її учасники можуть бачити та чути один одного в реальному часі, а також обмінюватися даними та спільно їх обробляти. З погляду обивателя, системи відеоконференції виглядають лише дорогими іграшками. Однак подібна система здатна значно підвищити продуктивність роботи користувачів, забезпечуючи їм такі можливості, як особисте спілкування без витрат на переїзди, своєчасний обмін необхідною інформацією та спільна робота над будь-яким завданням віддалених один від одного учасників цього процесу (вони можуть знаходитися на різних поверхах одного будівлі або навіть у різних куточках земної кулі).

Історія відеоконференцій сягає 1964 року, коли дослідницький підрозділ компанії АТ&Т представив Videophone — першу аудіовізуальну систему електронної взаємодії двох осіб у режимі реального часу. З того часу вибігло чимало води, і сьогодні досягнення в галузі комп’ютерної техніки дозволяють нам говорити про таку унікальну комунікаційну систему, як відеоконференція.

На заході ці системи вже давно знайшли широке застосування у великих компаніях, юридичних фірмах, у сфері охорони здоров’я та багатьох інших областях.

Відеоконференція в управлінні та бізнесі

  • Оперативне проведення нарад, дискусій та експертиз.
  • Зниження витрат, пов’язаних із відрядженнями співробітників.
  • Збір та оперативна обробка інформації в режимі віддаленого доступу.
  • Дистанційне навчання персоналу.
  • Новий рівень інтерактивного спілкування з партнерами по всьому світу.

Приклад застосування відеоконференції у навчанні.

В аудиторіях університету — кабінетах відеоконференцзв’язку встановлено відеопроектор, відеокамера з дистанційним керуванням та акустична система, що дозволяє лектору вільно спілкуватися зі студентами. У процесі лекцій для показу різних ілюстрацій та схем викладачі використовують документ-камеру. Крім того, викладач може показувати студентам свою лекцію в електронному вигляді з комп’ютера, встановленого на його робочому столі.