Skip links

Яке обладнання потрібне для організації трансляції форуму

Під час організації онлайн-трансляції форуму потрібно врахувати купу всього: запросити спікерів, розробити сценарій, знайти ведучого, орендувати майданчик, запустити маркетингову кампанію… І, звісно, ​​підготувати необхідне обладнання. Щоб трохи розвантажити вас перед подією, ми вирішили написати статтю-підказку зі списком необхідного обладнання, яке знадобиться для трансляції.

Техніка для трансляції форуму

Обов’язково перевірте наявність цієї техніки на майданчику, якщо чогось не вистачить, трансляція може опинитися під загрозою зриву. Отже, для проведення прямого ефіру знадобляться:

Відеомікшер для трансляції

Це пристрій, до якого підключається кілька камер, ноутбук для презентацій та відеоконференцзв’язку та інша техніка, що передає сигнали для трансляції. Відеомікшер дозволяє швидко перемикати сигнали з різних камер та мікшувати їх, а також додавати ефекти. Потім картинка відправляється на сервер трансляції.

Сервер трансляції

Сервер трансляції — центральний вузол для обробки та розповсюдження потокового відео. Він дозволяє передавати трансляцію в режимі реального часу на різні платформи та пристрої. Щоб забезпечити якісну картинку та звук, сервер повинен мати високу продуктивність та потужність.

Професійні відеокамери

Якщо ви не хочете, щоб глядачі скаржилися на каламутну нечітку картинку, потрібно приділити увагу камерам та їх кількості. Для трансляцій використовуються професійні цифрові відеокамери з роздільною здатністю щонайменше 1080p. Вони дозволяють отримати якісне зображення навіть при приглушеному світлі та можуть підключатися до ПТС для передачі відеосигналу.

Також потрібно правильно розрахувати кількість камер. Воно залежить від кількості спікерів у кадрі, необхідності виводити глядачів на екран у блоці з питаннями та інших аспектів.

Ноутбуки для презентацій

Якщо під час програми ви хочете виводити на екран презентації спікерів та інші візуальні матеріали, потрібні потужні ноутбуки. Їх підключають до обладнання на майданчику. У потрібний момент модератор, який керує презентаціями, показує слайди глядачам.

Звукове обладнання

Якісне звукове обладнання потрібне для чіткого та чіткого звуку на трансляції. Для форуму знадобляться мікрофони, аудіомікшер, акустична система. Щоб усе працювало добре, на майданчику обов’язково має бути досвідчений звукорежисер трансляції.

Суфлер для презентації або тексту

Навіть найдосвідченіший експерт може забути, що має бути далі за сценарієм, чи втратити хід думки. Уникнути таких помилок допоможе телесуфлер. Це пристрій, який допомагає спікеру орієнтуватися у презентації та підказує йому інформацію. Так експерт зможе легко дотримуватися сценарію.

Персональний моніторинг для модератора

Система персонального моніторингу – це комплект із приймача та навушників. За допомогою нього модератор форуму може контролювати процес трансляції та взаємодіяти з режисером. Якщо в ході форуму станеться затримка, або режисеру потрібно буде терміново підказати модератору, все буде непомітно для глядачів.

Світлове обладнання

Якісне освітлення допомагає не тільки забезпечити гарне зображення, а й створює атмосферу, задає стиль вашого форуму. Деякі компанії домовляються, щоб кілька прожекторів світили квітами бренду — і тоді освітлення стає ще й маркетинговим інструментом. До світлового обладнання відносяться світлодіодні панелі, світлові прилади з головами, що обертаються, контрове світло і світлові гармати.

Комплект комутації та конвертерів

Як поєднати всю техніку на майданчику в єдину мережу? За допомогою комутаторів, які з’єднують все обладнання синхронної роботи. А перетворити сигнали та забезпечити сумісність різної техніки допоможуть спеціальні конвертери.

Опційно: сервер для підключення віддалених спікерів

Часто компанії запрошують як спікерів експертів з інших країн, які з різних причин не можуть бути присутніми на форумі особисто. Тоді для трансляції віддалених спікерів підключається окремий сервер. Глядачі можуть бачити та чути експерта, і навіть ставити йому запитання та вести дискусію.