Skip links

Як вибрати підрядника з організації онлайн трансляції?

Онлайн-трансляція — один із найефективніших способів збільшити аудиторію заходу. Одночасно з попитом на проведення онлайн трансляцій зросла кількість компаній і приватних осіб, які пропонують відповідні послуги.

Прямий ефір вимагає надійної техніки та кваліфікованого персоналу, здатного вирішити будь-які технічні проблеми, ризик виникнення яких завжди є. Використання побутових і аматорських плат захоплення, фотоапаратів, підключення до інтернету за допомогою wifi, а не проводового інтернету, дозволяє провести онлайн трансляцію з дуже скромним бюджетом, але збільшує ризик технічних неполадок у рази.

Трансляція на професійні відеокамери з SDI виходом, дротовий інтернет, використання професійного відеообладнання кваліфікованим персоналом гарантує безперебійний ефір з високою якістю картинки та звуку.

Ніяких дублів

Трансляція йде в прямому ефірі, тому потрібно, щоб картинка була якісною відразу. У жодному разі не можна допускати шлюб із зображенням: помилок експозиції, втрату фокусу, тремтіння камери. Однак тут є свої нюанси. У прямому ефірі оператор працює у зв’язці з іншими операторами та під керівництвом режисера трансляції. Важливо, щоб робота команди була злагодженою. Щоб досягти такої злагодженості, необхідно мати спеціальну техніку. По-перше, це система зв’язку «режисер-оператор» — пристрій, за допомогою якого команда операторів отримує команди від режисера із вказівками (який об’єкт має бути у кадрі, крупність кадру, рух камери, команди «камера приготувалася» і «камера в ефірі»).

Останні дві команди – найважливіші. Оператор повинен чітко розуміти – картинка з його камери йде в трансляцію, а отже він має бути дуже уважним. Для додаткового контролю подачі картинки в ефір професійні групи використовують спеціальні пристрої з tally інтерфейсом. Індикатори пристрою показують оператору статус камери – в ефірі вона чи ні. Знаючи все це та запрошуючи професіоналів, ви вбережете себе від проблем з картинкою під час трансляції та отримаєте на виході якісний відеоматеріал.

Швидкість важлива

Чи варто говорити, що для проведення якісної онлайн-трансляції потрібен хороший інтернет. Параметри точки доступу на майданчику – одне з перших питань, яке ми з’ясовуємо під час підготовки до трансляції. І не завжди наявний на майданчику інтернет підходить для безперебійного мовлення. По-перше, це має бути окремий канал зі швидкістю не нижче 10 Mb/sec, по-друге, ця точка не повинна бути джерелом Wi-Fi сигналу. Маленька швидкість потоку або велика кількість тих, хто підключився до бездротової мережі, може вплинути на якість сигналу, і трансляція просто перерветься. Щоб цього не сталося, наша команда використовує власну високошвидкісну точку доступу. Це дозволяє не покладатися на випадок та параметри місцевої мережі, а мати під рукою впевнений, якісний сигнал і як наслідок безперебійну трансляцію. І, звісно, ​​у день трансляції необхідно тестувати інтернет на майданчику. Замовляючи трансляцію у нас, ви можете бути впевнені – все буде налаштоване, перевірене та готове до часу. При цьому, тестування інтернету на майданчику в день заходу ми проводимо безкоштовно.

Тільки професійна техніка

При організації прямої трансляції може бути дрібниць. Вся техніка — від камер до кабелю, яким передається сигнал — повинні бути спеціально підготовленими для мовлення в прямому ефірі. Так, наприклад, камери обов’язково повинні підтримувати передачу сигналу SDI. Цей інтерфейс на відміну від його побутового аналога HDMI забезпечує проходження сигналу з мінімальними затримками і без втрат якості. Крім того, HDMI кабелі та роз’єми в цілому набагато менш надійні SDI інтерфейсу і можуть у буквальному значенні слова відвалиться! Погодьтеся, буде прикро, якщо ви втратите картинку через копійчаний перехідник.