Skip links

Види відеоконференцзв’язку

Персональна відеоконференція/one-to-one

У найпростішому випадку відеоконференцзв’язок може бути встановлений безпосередньо між двома співрозмовниками. Зображення і мова передаються від першої особи другій та від другої першої. У корпоративному середовищі застосувань для такого компонування небагато.

Відеоконференції у сфері освіти/one-to-many

На відміну від персональної, групова відеоконференція має на увазі передачу відеосигналу від одного члена відеоконференції цілій групі. При цьому останні лише отримують відеосигнал, але не передають свій. Такий відеоконференцзв’язок затребуваний в освітній сфері, у різноманітних лекціях, вебінарах та доповідях. Викладач (доповідач) бачить та чує кожного учня, але самі учні чують та бачать лише викладача.

Селекторні відеоконференції/few-to-many

Селекторна відео-конференція – це групова відеоконференція, в якій лектор або голова має можливість дати слово будь-кому з учнів, тимчасово включивши для нього двосторонній зв’язок. Такого доповідача чують та бачать усі інші учасники конференції.

Симетричні відеоконференції/many-to-many

У разі симетричного відеоконференцзв’язку кожен учасник конференції бачить та чує всіх інших, а ті, у свою чергу, бачать та чують його. Типовими прикладами такої групової конференції є нарада, круглий стіл, корпоративні тренінги, наукові дискусії, ділові переговори, конференції та багато іншого.