Skip links

Відео 4K для онлайн трансляцій

В даний час, незважаючи на переваги UHD сигналу та зростаючу кількість користувачів, у технології залишається величезний нереалізований потенціал для розвитку. Глядачі хочуть бачити в UHD як не тільки ролики, створені виробниками 4K контенту. Настав час для потокового відео, яке за своїми винятковими якостями привабить аудиторію і виграшно виділятиметься на тлі аналогічного контенту.

Відео 4K — це не просто данина моді, цей формат стає новим стандартом. Найближчим часом жодне відеовиробництво не зможе обійтися без використання формату 4K (або UHD Video, як часто називають дозвіл 3840×2160), щоб залишатися конкурентоспроможним. І все це не тому, що це модна новинка, це формат, який має свої реальні переваги, починаючи від кращої деталізації та закінчуючи ширшими можливостями для постобробки.

Переваги нового формату величезні, але більшість стандартних ПК навіть досить потужними процесорами не справляються з великими обсягами даних, які отримують з камер при захопленні відео 4K. Ці технічні бар’єри стоять на шляху багатьох процесів відеовиробництва, які б значно виграли від використання 4K, але змушені відкладати цей момент в очікуванні модернізації процесорів і контролерів USB. Така затримка цілком зрозуміла — дуже складно завжди бути на піку останніх технологічних новацій. Але, можливо, саме тому і варто зробити певний ривок і увірватися до покоління 4К?

Як правильно використовувати технологію 4K

Хорошим аргументом для подолання технічних труднощів може стати твердження, що насправді зробити це легше, ніж здається. Звичайно, вам знадобиться більш продуктивний процесор, наприклад Intel i7, і контролер USB 3.0 останнього покоління. Також вам потрібно знайти обладнання або програмне забезпечення, які дійсно здатні приймати сигнал 4K. Перевіреним варіантом обладнання із підтримкою захоплення HDMI/USB можна назвати відео-грабер: AV.io 4K, зовнішній компактний пристрій захоплення відеосигналу 4K від джерела сигналу через HDMITM та USB 3.0 кабелі. Разом із програмним забезпеченням, що дозволяє кодувати відео 4K, таким як OBS, відео-грабер дає можливість обробляти сигнал, захоплювати та транслювати відео 4K

При цьому, навіть використовуючи «правильне» обладнання та програмне забезпечення, для отримання хороших результатів вам може знадобитися змінити вашу звичайну процедуру відеозахоплення та внести деякі коригування в налаштування програмного забезпечення, наприклад:

  • встановити дозвіл користувача 3840×2160
  •     використовувати колірний простір YUY2
  •     використовувати кодек x264
  •     встановити максимальний бітрейт 20,000 кбіт/с (або більше – у запас!)
  •     обмежити частоту кадрів 20 fps

Такі налаштування допоможуть комп’ютеру повністю відповідати параметрам 4K і використовувати їх на повну силу. Ці налаштування позбавлять вас технологічних проблем і дозволять зосередитися на досягненні цілей, які відкриває перед вами можливість захоплення сигналу у форматі 4К.

Особливості сучасного 4K відео

З дедалі більшою популярністю відеокамер з підтримкою 4K все більше виробників відео-контенту, від великих корпорацій і до індивідуальних користувачів, знаходять цю технологію дуже корисною. І справді: телебачення використовує цей формат для шоу та журналістики, а також все частіше для конференцій та бізнес-презентацій. Пояснення цьому полягає в тому факті, що відео UHD (або 4К) у порівнянні з HD відео на великому екрані виглядає набагато ефектніше. На великих конференціях або публічних демонстраціях при використанні 100-дюймового екрану відео 4К безперечно матиме перевагу. Розмір екрану та детальна якість відео привертатимуть увагу публіки. Крім того, є безліч відео 4K, доступних онлайн, які привертають увагу своєю гарною картинкою та якістю зображення, а створити їх самостійно дуже просто при використанні відео-грабера AV.io 4K.