Skip links

Що таке трансляція в Інтернет – відеотрансляції, онлайн-трансляції, стрімінг

Відеотрансляції в Інтернет — це технологія, що дозволяє передавати відео- та аудіосигнали в Інтернет в режимі прямого ефіру (реального часу) для необмеженої кількості користувачів.

ТБ-новини давно використовують подібний прийом, коли кореспондент веде мовлення з місця події. І вже давно прямі трансляції доступні кожному. І не просто доступні, а з додатковим набором технічних та маркетингових можливостей.

Сьогодні їх називають потоковим відео (Streaming Video).

Відеострімінговий сервіс – платформа, що забезпечує потокову відео аудіо трансляцію різних подій у режимі реального часу.

Користувач безперервно отримує потокове мультимедіа від провайдера стрімінгу. Як телебачення за технологією, але з великою відмінністю та різноманітністю по суті.

Сервіс стримінгу є ніщо інше, як особливий спосіб розповсюдження відеоконтенту. Особливість та перевага сервісу як медіавидавця в порівнянні з телебаченням – це надання можливості проведення трансляції з гарною якістю зображення та звуку будь-якому користувачеві зі смартфоном у руці ще й з можливістю on-line зворотного зв’язку. Як із власником ефіру, так і між користувачами. Отже, «мавпа з гранатою» вже далеке минуле, нова «гола мавпа» обирає потоковий контент.

Сервіс особливо популярний у так званих “фомосапієнс” (Fear of missing out, FOMO), які хочуть бути завжди, як кажуть, на хвилі важливих подій, що відбуваються прямо зараз. Страх пропустити будь-яку нову подію зробив з телефону, звичайного приймача вхідних дзвінків та SMS, автомат з безперервним потоком повідомлень із соціальних мереж про все на білому світі. Зараз з будь-якої події можна зробити трансляцію і спілкуватися при цьому в чаті. Мабуть наступний етап, це обмін відео відгуками з будь-якого мобільного пристрою, писати, та ще й руками, вже минуле століття. Подивіться, як швидко прижилися відправки аудіо повідомлень замість SMS, а багато чого словами і не опишеш. Вже серйозно говорять про передачу запахів, температури та почуттів на будь-які відстані.

Процес створення інтернет-трансляції

Сьогодні, щоб просто транслювати відео в Інтернет, достатньо безкоштовно скористатися відповідною послугою будь-якої соціальної мережі. Камеру та мікрофон може замінити будь-який смартфон. І тут, звичайно, виникає головне питання – що можливо зробити самотужки, у якому разі необхідне залучення фахівців із проведення трансляцій та якого результату можна досягти.

Все впирається, з одного боку, в масштаб задуманої трансляції, з іншого – в бажання та вміння організувати трансляцію самотужки. І звичайно, наявність додаткового вільного часу для отримання необхідних знань та навичок по темі. Не забудемо також оцінити свої ресурси на придбання мінімального обладнання та ПЗ (програмне забезпечення). Зрештою, ваше бажання і сили займатися непрофільною для себе справою можуть вичерпатися. Що і відбувається пропорційно збільшенню масштабу та значення трансляції, а також зростанню технічних, економічних та політичних вимог для покриття ваших запитів. Під масштабом трансляції слід розуміти не тільки розмір самого заходу, кількість учасників, майданчиків, операторів тощо, але й передбачувану кількість глядачів, кількість інтернет-майданчиків, на які ваша трансляція лунатиме, необхідність захисту вашого контенту від несанкціонованого копіювання та різні інші параметри.

Так що проведення трансляції віч-на-віч з телефоном можливе, але треба розуміти межу ваших можливостей і можливостей вашої техніки.

Для організації селфі-трансляції багато що відомо. Мінімальний набір – смартфон з камерою, інтернет-підключення плюс безкоштовний стрімінговий сервіс. Далі, як у космосі – що вище, то складніше. Від базової якості зображення та звуку, якого вам вдасться домогтися і не звертати увагу на негативні відгуки (типу мало світла або звук як з пекла, картинка зависає), до проведення високоякісної, платної для глядача, захищеної від копіювання трансляції з 10-ти майданчиків, при використанні додаткового аудіо- та відеоконтенту по кадру на 20 інтернет-майданчиках для мільйонів глядачів 9-ма мовами з аерозйомкою у форматі 360°, цілодобово. Ще забув про службу безпеки та кейтеринг.