Skip links

Технологія багатокамерної зйомки

Багатокамерна зйомка – це відеозйомка однієї сцени з різних точок, що виконується двома або більше камерами. Сучасні тенденції відеовиробництва спрямовані на створення динамічних та цікавих для глядача фільмів, відеокліпів, рекламних відео. Завдяки великій кількості відзнятого матеріалу та професійному монтажу створюються якісні динамічні відео.

Коли використовується багатокамерна зйомка

При використанні кількох камер, що знімають у однаковому форматі та роздільній здатності, отримують високоякісну різнокодраву картинку. Багатокамерна зйомка незамінна під час відеозйомки:

  • Заходів будь-якого масштабу (ділових, урочистих, корпоративних івентів, телемостів та ін.).
  • Конференцій, тренінгів, семінарів, презентацій. Під час зйомки кількома камерами можна одночасно знімати гостей, представників сторони, спікерів, а також екран, де демонструється презентація. Висока якість відзнятого матеріалу дозволяє використовувати його багаторазово для інформаційних, навчальних, рекламних цілей.
  • Концертів, розважальних шоу, спортивних змагань. При багатокамерній зйомці можна швидко перемикати камери, що знаходяться далеко одна від одної та створювати динамічне відео без пауз. Для знімальних робіт на масштабних заходах використовують спеціальне обладнання: пересувні рейки, операторські крани, коптери, ін.

Набирають популярності прямі інтернет-трансляції, коли запис матеріалу та його монтаж проводиться в онлайн режимі.

Отримати готовий відеозапис можна такими способами:

  • Комутація сигналів режисером з камер, що передають, безпосередньо під час телезйомки. Найчастіше застосовується під час прямих телетрансляцій за допомогою професійного комутаційного, знімального, звукового обладнання.
  • Наступний монтаж відеоматеріалу з кількох камер та звуку із синхронізацією з використанням тимчасового коду. Запис звуку та зображення виконується одночасно з кількох відеокамер.

При монтажі відеозапису можуть застосовуватись різні аудіоприймання та графічні спецефекти. Можлива також корекція освітлення, корекція кольору, підкладка фону на основі карти глибини кадру. Під час відеозйомки використовується сучасна професійна техніка: відеокамери, штативи, мікрофони, камерне світло, об’єктиви.

Переваги багатокамерної зйомки

З точки зору динаміки перевагу слід надати багатокамерній зйомці. У цьому випадку епізод розігруватиметься без зупинок, немає необхідності записувати діалог кожного з акторів окремо. Крім цього, цей вид зйомки має й інші переваги:

  • Великі можливості для збирання якісного відеоматеріалу та монтажу цікавих сюжетів. Зйомка з різних позицій забезпечує охоплення кількох ракурсів та одночасну зйомку сцен у різних місцях.
  • Монтаж в режимі онлайн із трансляцією на екран, запис у різних форматах.
  • Можливість безперервної зйомки важливих заходів. При настанні непередбачених обставин (села батарея, нестача місця в пристроях флеш-пам’яті) замість відеокамери, що вийшла з ладу, інші камери продовжують знімальний процес.

Вартість однокамерної відеозйомки менша порівняно з багатокамерною, в якій буде задіяно на знімальному майданчику кілька спеціалістів та спеціальне обладнання. Але, завдяки більшій кількості відеоматеріалу та професійній роботі фахівця з монтажу, фільми виходять набагато виразнішими та динамічнішими.

У деяких випадках задіяно лише одну камеру на постановочних зйомках, знімаючи ту саму сцену з різних ракурсів. Слід зважити, що при цьому зростають витрати часу на знімальний процес і продублювати сцену в найдрібніших деталях неможливо. Тому для отримання очікуваного результату оптимальним рішенням стане багатокамерна зйомка.