
Скільки часу займає підготовка онлайн-трансляції
Від чого залежить час підготовки прямого ефіру
Коли справа стосується проведення заходу онлайн, єдиної відповіді на питання про час не може бути. Наприклад, ми не можемо сказати «закладайте на підготовку до події 7 днів» без технічного завдання. Справа в тому, що на організацію заходу може вплинути багато факторів, які ускладнять та розтягнуть її. Ось найчастіші з них:
Складність. Ви плануєте захід у віртуальній студії чи на хромакеї зі складною графікою? Чи розраховуєте на +20 000 онлайн-учасників? Трансляція буде проводитись на великому майданчику з учасниками офлайн? Усі ці аспекти впливають на тривалість підготовки. Наприклад, створення анімованої графіки і контенту для посадкової сторінки трансляції може зайняти від 7 днів.
Тривалість. Заходи бувають різні — наприклад, ефір на кілька годин зі студії чи гібридна конференція на майданчику весь день.
Кількість завдань, які ви віддаєте підряднику. Щоб зберегти час, можна розділити завдання. Наприклад, замовник готує сценарій, а підрядник проводить монтаж обладнання та організовує тестовий прогін. Якщо замовляти онлайн-трансляцію “під ключ”, на підготовку піде не менше тижня. Але і результат може бути більш цілісним та якісним.
Скільки часу йде на кожен етап підготовки
Організація онлайн-трансляції може піти за кількома сценаріями. Ми розглянемо два з них та розповімо, скільки часу піде на кожен етап підготовки.
Проект «під ключ»
І тут замовник повністю довіряє підряднику всі приготування до заходу. Команда виконує такі роботи:
- Написання сценарію
Залежно від складності івента, складання сценарію може тривати від 1 до 2 тижнів. Наприклад, якщо ви плануєте невелику конференцію, вебінар або презентацію з доповідями спікерів, можна написати сценарій за 1-2 дні. А якщо потрібний сценарій для шоу, премії, концерту, де виступають ведучі, термін створення тексту збільшується. Тоді цей етап може тривати 1-2 тижні.
- Розробка графічного оформлення брендбука
Вашому форуму чи концерту потрібен ролик, що відкриває? Чи гарна графіка на фоні виступу спікерів? У розробці візуалу також важливі тривалість та складність онлайн-події. Для невеликого івента графіку можна створити за 5 днів, а для шоу на десятки тисяч глядачів найкраще закладати до 30 днів.
- Узгодження матеріалів із замовником
Будемо чесні — навіть якщо замовник і підрядник чудово зрозуміли один одного, сценарій чи візуал все одно знадобиться внести правки. Наприклад, за час підготовки замовник міг змінити якісь дані, і в текст потрібно додати нову інформацію. Правки зазвичай вносяться терміном 1-2 дня.
- Обговорення деталей онлайн-трансляції зі спікерами чи модераторами
Коли всі матеріали готові, режисер промовляє нюанси із замовником, щоби все пройшло гладко. Як правило, для обговорення достатньо дзвону на 1-2 години.
- Монтаж обладнання на майданчику
Старший інженер проекту збирає технічну схему для інженерів, які монтуватимуть та налаштовуватимуть обладнання. Далі вони «збирають майданчик»: встановлюють камери, мікрофони та іншу техніку. Монтаж займає 3-5 годин залежно від масштабу заходу та розміру майданчика.
- Проведення тестового ефіру та інструктаж спікерів
За кілька годин до початку івента режисер пояснює спікерам, як проходитиме пряма трансляція, коли можна буде розпочинати виступ, як поводитися з обладнанням.
Якщо ви бажаєте повністю віддати проект підряднику, рекомендуємо виділити близько 2-3 тижнів на підготовку онлайн-трансляції. Сумніваєтеся щодо часу і боїтеся запізнитися? Зверніться до Invision. Ми оцінимо ваш проект і скажемо скільки часу піде на його організацію.
Проект, де підряднику надається частина робіт
Іноді замовник вирішує зробити графіку і написати сценарій самотужки, а решту робіт віддати підряднику. Тоді можна звернутися до організаторів прямого ефіру за тиждень чи менше. Але треба пам’ятати, що графіка та сценарій мають відповідати технічним вимогам. Якщо їх не буде виконано, потрібно буде переробляти матеріали. Ми рекомендуємо замовляти проект “під ключ”. У цьому випадку терміни підготовки легше прогнозувати, а отже, можна буде спокійно та якісно організувати трансляцію онлайн.