Skip links

Що потрібно робити, щоб уникнути проблем під час онлайн-трансляції

Стрими — дуже популярний у наш час формат: глядачі можуть підключитися з будь-якої точки світу, їм не потрібно кудись йти або їхати, щоб дізнатися інформацію, що цікавить. Достатньо просто у потрібний час зайти на потрібну платформу.

Але для спікерів та організаторів такі заходи можуть обернутися непередбаченими ситуаціями. Наприклад, серед трансляції несподівано зникає інтернет-з’єднання, «відвалюється» зображення чи звук. Ці проблеми тягнуть за собою такі: глядачі йдуть, на наступному стримі їх навряд чи можна чекати, чи страждає репутація каналу чи спікера. Ось кілька порад, як цього уникнути.

Переконайтеся, що ваше з’єднання стабільне

Швидкість та стабільність інтернету при проведенні онлайн трансляцій є дуже важливими. Користуйтеся лише послугами перевірених операторів та бажано не заощаджуйте на тарифах.

Але навіть це не може повністю убезпечити від несподіванок. Перенесіть захід, якщо ви помітили перепади швидкості або систематичне вимкнення мережі. Бажано, щоб у місці, де проводиться вебінар чи стрим, була своя точка доступу до інтернету.

Придбайте якісну камеру

Або оберіть студію з таким обладнанням, якщо ви проводите захід не у своєму будинку/офісі. Є різні види камер, різні марки, моделі та конфігурація, вам, швидше за все, знадобиться пристрій із виходом SDI.

Більшість камер обладнано іншим типом виходу — HDMI. SDI надійніший і не підведе вас у найважливіший момент. Тому рекомендується користуватися ним – тоді ваш захід пройде так, як ви запланували.

Підготуйтеся самі

Отже, вся апаратура в порядку, ви в цьому переконалися — тепер залишається лише підготуватися до майбутньої події. Як правило, стрими рідко проводяться без сценаріїв — якщо, звичайно, ви не транслюєте проходження будь-якої гри. У вас обов’язково має бути план – з чого почати, які будуть найважливіші моменти, як і коли перемикатися між різними ракурсами камер.

Найважливішу роль відіграє презентація. Від того, як вона складена і чи готова в потрібний момент залежить успіх проведеного заходу. Ви можете скласти її за допомогою спеціалізованих додатків або звернутися до людей, які надають таку послугу.

Забезпечте зв’язок між учасниками ефіру

Швидше за все, ви вестимете прямий ефір не самі. У вас будуть режисер, оператор та інші помічники. Між ними слід забезпечити зв’язок — і чим якіснішим буде, тим краще.

Режисер повинен подавати сигнали оператору, щоби той добре відбудував кадр. Зображення, на якому немає помітних недоліків і яке приємно дивитися глядачеві — половина успіху трансляції. Але варто знати, що це результат злагодженої роботи команди.

Для цього у вас має бути відповідна апаратура – ​​інтерком, лампочки-індикатори. У будь-якій більш-менш великій студії всі ці пристрої присутні обов’язково.