Skip links

Провали прямих трансляцій: що може піти не так і як цього уникнути

Часто організація онлайн-трансляції якісного заходу – конференції, форуму чи презентації – може тривати кілька місяців. Проектна команда витрачає багато часу, сил та грошей, щоб усе пройшло ідеально. Найменша помилка, форс-мажор чи нестикування може поставити захід або його пряму трансляцію під загрозу.

Причини зриву онлайн-трансляцій заходів

Факап може статися з будь-якою подією: наприклад, нещодавно лінивець мало не зірвав запуск ракети до Юпітера у Французькій Гвіані. Під час прямої трансляції глядачі помітили в кадрі те, що не очікували побачити — лінивця, що повільно пересувається стартовим майданчиком. Люди попросили організаторів зупинити трансляцію та врятувати тварину. Співробітники помітили відгуки глядачів та оперативно прибрали лінивця, щоб йому ніщо не загрожувало.

Якщо ви не проводите івент поруч із екватором, поява лінивця вам не загрожує. Але є багато інших небезпечних ситуацій.

Збій інтернету

Компанії-постачальники намагаються якнайшвидше відновити з’єднання, але навіть якщо збій триватиме 5-10 хвилин, частина глядачів може вимкнути трансляцію та залишити негативні відгуки на захід. Щоб не зіткнутися із цією проблемою, на майданчику потрібно підключати резервний інтернет. У разі збою буде задіяно запасне з’єднання з мінімальною затримкою — глядачі нічого не помітять і насолоджуватимуться івентом.

Організатор не провів бриф по прямому ефіру з підрядником

Просто звернутися до компанії, яка проводить прямі ефіри недостатньо. Потрібно обговорити з командою всі деталі вашого заходу — чи перерва, скільки мікрофонів потрібно на майданчику, чи потрібно виводити на екран презентацію спікера. Якщо підряднику не буде заздалегідь відома інформація про захід, можливо, доведеться шукати додатковий мікрофон прямо під час ефіру, або екстрено вносити зміни до програми.

Несправне обладнання

Підрядник або орендований майданчик може мати старе або неякісне обладнання. Тому перед початком трансляції потрібно обов’язково перевірити, як працюють камери, мікрофони, мікшери та інша техніка.

Спікери, провідні чи представники організатора не приїхали заздалегідь

Буває так, що відповідальні за захід люди приїжджають на початок трансляції, і на тестовий прогін часу вже не залишається. Тому під час прямого ефіру можуть статися непередбачувані ситуації, наприклад, виникнуть проблеми з таймінгом і на заході не вистачить часу на запитання учасників.

Персонал не вміє працювати з обладнанням

На ринку компаній-підрядників, які проводять прямі трансляції, багато досвідчених та некомпетентних команд. Завжди є ризик натрапити на новачків чи шахраїв, які погано знають свою справу. З цього приводу є кілька рекомендацій: можна вивчити відгуки про команду та їхні кейси, зв’язатися з попередніми замовниками, щоб отримати відгук «з перших рук». Так ризик нарватися на недосвідчених підрядників буде меншим.

Сценарій або матеріали для заходу підготували в останній момент

Будь-якому організатору хочеться, щоб подія пройшла ідеально. Тому сценарій та візуальний контент може перероблятися багато разів. Іноді навіть за кілька хвилин до заходу. В результаті підрядник, який підключає трансляцію, може не встигнути ознайомитися зі сценарієм та внесеними змінами. Це може призвести до незручних ситуацій – наприклад, у ході конференції за новим сценарієм потрібно вивести на екран ключові цифри та показники, але режисер про це не знає. Тому глядачі не бачать інформації, про яку каже спікер.