Skip links

Особливості роботи відеооператора – відеостудія

Відеооператор: у чому полягає його робота і чому так важливо вибрати досвідченого фахівця для відеозйомки онлайн заходу!

Організацію проведення відеозйомки події неможливо уявити без відеооператора із загостреним почуттям простору та прекрасного. Саме його очима ми дивимося кіно, відео та рекламу. Ми вирішили прояснити, у чому особливості його роботи.

Без цієї людини створення відеоролика неможливе. Продукт його роботи — це основний матеріал, з якого будується остаточний відеоряд на етапі постпродакшну. Від кваліфікація та майстерності оператора повністю залежить якість відеоконтенту. Тому ми вирішили присвятити йому окрему статтю у своєму блозі.

Професійний відеооператор: хто це?

Ми звикли ділити людей на «технарів» та «гуманітаріїв». З одного боку, відеооператор це явний технар. Він має бути «на ти» з відеоапаратурою. А це не тільки професійні камери, для яких потрібна деяка кваліфікація. Ще оператор має вміти працювати з освітлювальними приладами. Це цілий набір софітів, ламп, відбивачів.

Водночас оператор має бути художником. У нього має бути добре розвинена просторова уява, окомір і кольоросприйняття.

Хороший оператор – це рідкісне поєднання «фізика» та «лірика». Крім цього, професіонал повинен мати низку особистісних якостей: винахідливість, спостережливість, високу швидкість реакції, уміння миттєво приймати рішення. Крім того, оператору не завадить хороша фізична підготовка — не завжди зйомки проходять у павільйонах з рейками для камер, найчастіше обладнання на штативі доводиться переставляти власноруч.

Де навчають на відеооператора

Спеціальність «Кінооператор» є у навчальних програмах Інституту кіно та телебачення. Також цей напрямок представлений у деяких технічних вузах та інститутах, що спеціалізуються на культурі та мистецтві.

У деяких вузах ця спеціальність має назву «телеоператор. Справді, строгого поділу немає — фахівець має володіти всіма видами зйомки — студійною, репортажною тощо.

При самостійному освоєнні професії не так складно освоїти технічні аспекти роботи з апаратурою, але за відсутності художнього смаку цих навичок замало якісної відеозйомки.

Чому так важливий професіоналізм оператора

Збоку здається, що нічого складного в роботі немає: достатньо навести камеру на об’єкт і натиснути кнопку «REC». Але насправді професійна зйомка – це знання безлічі нюансів (ракурс, освітлення, вибір відстані тощо) та використання спеціальних прийомів зйомки.

Наша студія відеовиробництва має в своєму розпорядженні штат з досвідчених операторів. Кожен із них висококласний професіонал, який володіє всіма секретами майстерності. Зробивши замовлення відео у нас, ви можете бути впевнені у високій якості ролика.