Skip links

Організація трансляцій великих заходів

Організація трансляцій великих чи міжнародних заходів: у чому особливості?

Щороку у світі проходять сотні великих заходів, як ділових чи політичних, так і розважальних. І все більше таких заходів сьогодні можна побачити онлайн у будь-якій точці світу.

Організація онлайн трансляції будь-якого великого заходу має низку нюансів. По-перше, вам необхідно заздалегідь вибрати підрядника та укласти з ним договір. Під час організації трансляції звичайного бізнес-семінару вибрати підрядника слід за місяць до дати заходу. У випадку з масштабними проектами остаточно визначитися з компаній, яка займеться трансляцією, варто не пізніше, ніж за 2 місяці.

Коли вибиратимете підрядника, обов’язково дізнайтеся, чи має компанія діючу ліцензію на надання телематичних послуг зв’язку. Без такої ліцензії компанія формально не має дозволу на надання послуг з організації трансляцій онлайн, що може свідчити про некомпетентність підрядника.

По-друге, вам разом із підрядником необхідно продумати сценарій трансляції. Цей сценарій одночасно і доповнюватиме основний сценарій заходу, і відрізнятиметься від нього. Під час підготовки сценарію трансляції необхідно врахувати:

  • як розмістити знімальне обладнання на майданчику;
  • які моменти заходу краще знімати великим планом, а які сцени краще охоплювати повністю;
  • як організувати зйомку, якщо захід відбувається на кількох майданчиках;
  • як вивести презентації спікерів так, щоб онлайн-глядачам було цікаво стежити за перебігом доповіді;
  • що заповнити технічні паузи під час зміни спікерів заходу;
  • і так далі.

По-третє, особливу увагу варто приділити попередньому тестуванню майданчика заходу. Для того, щоб тестування було максимально ефективним і пройшло швидко, переконайтеся, що всі інженери, відповідальні за звук, світло, зв’язок тощо. були у призначені підрядником день та час на майданчику.

Нарешті, має значення і програвач трансляції, який використовує ваш підрядник. Для великих розважальних або спортивних заходів бажано, щоб глядачі могли дивитися трансляцію в HD-якості, а для міжнародних подій потрібна функція перемикання мов.

Приділивши належну увагу всім вищезгаданим нюансам, ви переконаєтеся, що організація трансляцій не така складна, як здається на перший погляд.