Skip links

Коли трансляція потрібна терміново: що можна організувати за 1-2 дні

Трансляції подій, які можна організувати швидко

Телеміст

Організація телемоста — це двостороння трансляція, коли спікери та глядачі можуть спілкуватися один з одним у прямому ефірі. Часто телеміст потрібні на навчальних заходах у різних сферах, щоб експерти могли відповісти на запитання із зали і зібрати зворотний зв’язок.

Далеко не до всіх подій можна організувати трансляцію з нуля за кілька днів. Чим масштабніші заходи, тим менше шансів підготувати прямий ефір у короткий термін. Ось випадки, коли можна взятися за роботу та швидко організувати трансляцію практично з нуля:

Вебінар

Вебінар — івент, який найлегше підготувати. Спікер може просто надіслати нам сценарій чи презентацію свого виступу з побажаннями щодо трансляції. Наприклад, де потрібно увімкнути поліекран, щоб показати і презентацію, і спікера одночасно.

Коли організовуєш захід, будь що може піти не за планом. Спікер занедужає та відмовиться від участі, камера чи мікрофон зламається прямо перед початком… А ще буває, що недобросовісні підрядники підводять та відмовляються від організації трансляції за кілька днів до заходу. Внаслідок цього трансляція може зірватися. Що робити, якщо терміни палають?

Що можна зробити, коли трансляція потрібна за кілька днів

У сфері івентів, коли результат залежить від багатьох людей, форс-мажори трапляються часто. Якщо ваша трансляція заходу опинилася під загрозою, є кілька варіантів виходу із ситуації.

  • Пошук професійного підрядника-організатора. При організації прямого ефіру за кілька днів важко гарантувати якісний результат. Тому краще довіритись професіоналам. Менеджер компанії-організатора оцінить обсяг робіт, допоможе підібрати правильне обладнання та персонал. Іноді компанія сама може підготувати івент із нуля. Це залежить від формату події — наприклад, трансляцію вебінару, інтерв’ю, невелику конференцію можна підготувати за кілька годин.
  • Організація трансляції власними силами. Якщо у вас в запасі ще кілька днів, можна спробувати підготуватися до трансляції самостійно. Цей варіант підходить тим, хто має в команді технічного фахівця. В інтернеті є багато ресурсів, які пропонують обладнання для трансляції в оренду: камери, світлодіодні екрани, мікрофони, мікшери. Ще один варіант – знайти майданчик для зйомки з усією необхідною технікою. Ми рекомендуємо постаратися зробити тестовий прогін із місцевими співробітниками та ретельно перевірити звук та зображення перед початком трансляції, щоб усе пройшло добре.
  • Зміна дати заходу. Іноді перенесення події на іншу дату — справді найкраще рішення. Наприклад, якщо у вас запланований прямий ефір великої події, який дуже складно організувати за кілька годин. Трансляція в поганій якості із шумом замість чистого звуку може вплинути на глядачів гірше, ніж оголошення про перенесення дати івента. Якщо змістити дату заходу на пізніший термін, репутація вашої компанії не постраждає, а шанс зробити якісний ефір збільшиться в рази.