Skip links

Багатокамерна зйомка заходів

Онлайн-трансляція будь-якого заходу залежить від двох основних компонентів – зйомки заходу та передачі сигналу з камер в інтернет. І якщо якісна передача сигналу – це технічний момент, що вимагає лише ретельної підготовки та практично незалежно від людського фактора, то зйомка заходу – творчий процес, де зайняті кілька членів знімальної бригади. Крім того, саме те, як проходитиме зйомка, найбільше цікавить замовників онлайн-трансляції.

Отже, скільки камер потрібно для зйомки різних заходів і як замовнику домовитись із підрядником?

Для початку уточнимо, що професійний підрядник ніколи не наполягатиме на багатокамерній зйомці, якщо це не потрібно. Професіоналізм підрядника якраз полягає в тому, щоб, оцінивши майданчик, де проходитиме захід, та зіставивши майданчик із завданнями, які замовник ставить перед онлайн-трансляцією, запропонувати оптимальну кількість та тип відеокамер, які дадуть найкращий результат.

Багатокамерна зйомка не буде потрібна, якщо ваш захід проходить в одному залі і передбачає лише виступ спікерів (одного або кількох) без динаміки в просторі.

Як тільки ваш захід виходить за рамки одного приміщення (проходить у кількох залах одночасно, має кілька точок залучення аудиторії), або ви проводите спортивні змагання або розважальний захід (концерт, церемонію вручення премії тощо) або ви хочете організувати додаткові зони активності (наприклад, зону інтерв’ю), кількість камер автоматично збільшується.

Наприклад, при проведенні великих конференцій, де програма виступів спікерів розподілена на кілька залів, часто встановлюють 2-3 камери (іноді і до 5, але це найчастіше виняток) в основному залі, і по одній камері в кожному з додаткових залів.

Також багатокамерна зйомка буде потрібна, якщо для повноти передачі того, що відбувається, потрібні камери з додатковими функціями — наприклад, бездротова відеокамера, що працює за допомогою радіосигналу, або камера на підвісному операторському крані і т.п.

Багатокамерна зйомка дозволить вам зробити онлайн-трансляцію заходу динамічнішим, цікавішим і максимально залучити глядачів до того, що відбувається.