Skip links

Апаратний блок для онлайн-трансляцій

Відеотрансляція має на увазі розгортання на місці проведення заходу комплексу обладнання, що дозволяє знімати подію на відео, записувати звук, монтувати матеріал онлайн та видавати необхідний сигнал. Цей комплекс зазвичай називають пересувною телевізійною станцією (ПТС). Кількість та якість компонентів цього комплексу залежить від масштабу та завдань заходу, технічних вимог та бажань замовника. Від однієї мовчазної камери відеоспостереження до багатокамерних та багатопланових композицій (огляду в 360° та аерозйомки) з високою вимогою до якості відео та звуку. Від самостійної організації власної зйомки селфі до залучення команди фахівців – техніків, операторів, звукооператорів та режисера трансляції для створення рожевих мрій у серцях та свідомості глядачів.

Всі ці хлопці потрібні насамперед для роботи, як то кажуть, на льоту. Тобто вони мають створювати якісний монтаж трансляції у режимі реального часу, виводити на екран додатковий матеріал, підключати до ефіру різні зони студії та інші приміщення. Пульт режисера трансляції підключається до інтернет-канала безпосередньо на території, де відбувається подія. Сформований (змонтований) на майданчику сигнал спочатку передається на головний сервер, що роздає.

Це пов’язано з якістю та пропускною спроможністю інтернет-каналу на майданчику. Наприклад, для перегляду трансляції/ефіру задовільної якості одним глядачем достатньо передати потік 2 Мбіт/с, а для 1000 глядачів потрібно вже 1000х2 Мбіт/с = 2Гбіт/с. У місці проведення трансляції такого широкого та стабільного інтернету зазвичай не буває. Тому сигнал з майданчика передають спочатку на сервер, що роздає, який підключений до широкосмугового інтернет-каналу, і вже з нього відбувається роздача в мережу.

Крім відео, потрібно транслювати ще й якісний синхронний звук. Багато хто приділяє недостатню увагу цьому аспекту трансляції, вважаючи, що відео важливіше. Але на практиці немає нічого неприємнішого для глядача, ніж сторонній шум, в якому пропадає важлива інформація. Напружувати слух і виловлювати суть стає складно, і глядач йде з трансляції, якою б красою ви не показували.

Записати звук різних джерел (звук зали, доповідач, ведучий, питання від глядачів, включення телефонних з’єднань) і позбудеться сторонніх шумів — це окреме, зовсім непросте завдання. Оскільки необхідно звести всі джерела за рівнем гучності та частотними характеристиками для якісного ефіру онлайн. Для цього звукорежисер має набір мікрофонів різної спрямованості, мікшер для їх зведення та необхідне програмне забезпечення для вирівнювання та очищення сигналу. Добре якщо, крім цього, він має ще досвід, голову на плечах та трохи таланту.