
Яку камеру вибрати для прямої трансляції
Очевидним фактом є те, що веб-камери пропонують найнижчу якість за найнижчою ціною, а професійні камери – за найкращою якістю за найвищою ціною, але є набагато більше відмінностей, які ви повинні знати, перш ніж щось купувати.
Веб-камери
Веб-камери не найкращий вибір для тих, хто думає про трансляцію у прямому ефірі.
Основні плюси: головна причина, звісно, ціна: веб-камери дуже дешеві. Ви можете купити одну за вартістю нижче за $ 100. Більше того, майже всі сучасні ноутбуки мають вбудовану веб-камеру, тому нам навіть не потрібно нічого купувати.
По-друге, вони прості у використанні (Plug and Play). Вам потрібно буде підключити веб-камеру за допомогою USB-кабелю, а потім вибрати практично будь-яку програму, придатну для трансляції в прямому ефірі веб-камери. Звичайно, рішення з веб-камерою підійде виключно для проведення вебінарів у домашніх умовах.
Основна причина, через яку веб-камери пропонують погану якість зображення – низька роздільна здатність, низька кількість кадрів в секунду і маленький розмір матриці, через який камері потрібно більше освітлення.
Просте рішення – придбати кільцеву світлодіодну лампу, яка підсвічуватиме провідного вебінару.
На відміну від інших камер, веб-камери зазвичай повністю автоматичні. Вони не надають жодних налаштувань користувачеві. Наприклад, зображення може змінити кольори та яскравість без причини під час трансляції.
Також у веб-камер немає оптичного наближення і немає внутрішньої функції запису на карту пам’яті. Якщо ви хочете записати вихідне зображення з камери, доведеться використовувати програмне забезпечення на вашому комп’ютері, а це додатково навантажує комп’ютер.
Плюс неякісний звук. Веб-камера має фізично маленький розмір і для якісного запису звуку рекомендується встановлювати ще зовнішній мікрофон, у нас в блозі є докладний огляд мікрофона Blue Yeticaster, який можна додатково докупити до веб-камери і отримати хороший звук.
Втім, навіть професійні камери найчастіше записують не дуже добрий звук на штатні мікрофони.
Головне, що потрібно зрозуміти – у світі онлайн-трансляцій звук набагато важливіший, ніж якість зображення. Особливо це стосується освітнього контенту. Глядачі часто слухають вебінари у фоновому режимі і лише зрідка дивляться на презентацію, яку показує ведучий.