Skip links

Як організувати онлайн-трансляцію спортивного чи розважального заходу

Онлайн-трансляції спортивних та великих розважальних заходів (концерти, церемонії вручення премій, покази мод тощо) відносяться до категорії складних. Це зумовлено тим, що одним із головних завдань знімальної бригади є залучення онлайн-глядача до самого процесу заходу так, ніби він знаходиться у залі для глядачів або на спортивній арені.

Як організувати онлайн-трансляцію такого заходу?

Разом із підрядником підготуйте сценарій трансляції, який має доповнювати основний сценарій заходу. У сценарії трансляції ви повинні передбачити, які моменти варто знімати крупним планом, які – загальним, де потрібна динаміка, а де, навпаки, майже статичне зображення. Під час опрацювання сценарію підрядник порадить вам, які камери варто використовувати і як краще їх розмістити на майданчику, обговорить необхідність додаткового освітлення та використання спеціалізованого обладнання (наприклад, операторського крана).

Щоб ваші віртуальні глядачі не занудьгували під час технічних моментів, які бувають під час будь-якого великого заходу, додайте до плеєра трансляції додаткові функції (чат, опитування), вставте у трансляцію рекламні чи інформаційні ролики, робіть включення із зони інтерв’ю з учасниками заходу, проведіть конкурс або вікторину лише для онлайн-глядачів тощо.

Заздалегідь обмовтеся з підрядником, як організувати онлайн-трансляцію уповільнених повторів – це особливо важливо для спортивних змагань.

Крім того, онлайн-трансляції спортивних та розважальних заходів дозволяють отримати додатковий дохід. Запропонуйте вашим партнерам спонсорський пакет ексклюзивно для трансляції: розміщення логотипу поверх вікна трансляції або рекламного банера у програвачі, показ рекламних відеороликів під час пауз тощо.