Skip links

Відеоконференцзв’язок: Як це працює і як влаштовано? Основні особливості

Відеоконференц-зв’язок – це сеанс відеоконференцій між двома та більш віддаленими абонентами за допомогою технічних засобів, що забезпечують передачу звуку та зображення в реальному часі. Під час відеоконференції кожен із користувачів може бачити та чути інших користувачів відповідно до архітектури відеоконференції. Звук та зображення кожного з учасників конференції захоплюються та передаються іншим членам конференції каналами зв’язку.

Переваги професійних рішень

Відеоконференції є відмінним інструментом для створення відео сесій і, як правило, більш доступною альтернативою особистим зустрічам та нарадам. А сучасні технічні засоби та відеокодеки забезпечують високу якість систем відеоконференцзв’язку, незалежно від ширини каналу зв’язку та потужностей клієнтського обладнання. Брати участь у відеоконференції сьогодні можна навіть із мобільного пристрою.

Висока роздільна здатність

Сучасні професійні рішення відеоконференцзв’язку дозволяють проводити сеанси відеозв’язку у вищій роздільній здатності (від 1920 Х 1080 пікселів) на відміну від звичних класичних рішень, таких як Skype або Zoom. Може це і не важливо при використанні стандартних моніторів з діагоналями не вище 20″, але при вищих — це стає важливим, коли перед вами монітор з діагоналлю 40 дюймів та вище.

Новіші алгоритми стиснення

Передові алгоритми стиснення даних сьогодні дозволяють транслювати зображення високої якості з гарною передачею кольору в малій смузі пропускання інтернет-каналу, до 2 Мбіт в секунду. Технологія адаптації відеопотоку дозволяє адаптувати ширину каналу в режимі реального часу під зміну умов кожного з співрозмовників.

Надійність апаратних рішень

Незважаючи на явні досягнення у вдосконаленні захисту ОС, вони, як і раніше, вразливі до вірусних атак. Шкідливі програми, що проникли в комп’ютер, можуть паралізувати його дії, внаслідок чого є можливість зірвати важливу зустріч через відмову роботи обладнання. Для того, щоб мінімізувати ці ризики, сучасні апаратні мають закриту операційну систему, в якій застосовується світовий стандарт шифрування та безпека даних.

PTZ-поворотні камери

При експлуатації стандартних сервісів відеоконференцій на стаціонарних комп’ютерах, використовується вбудована веб-камера, що має високий рівень шумів і малу чутливість плюс, неприродну кольору і низьку роздільну здатність картинки. Відеокамери професійних рішень відеоконференцій мають якісну оптику з високою чутливістю та можливістю оптичного масштабування зображення. До того ж одним натисканням кнопки на бездротовому пульті управління ви легко можете виділити цікавого вам співрозмовника, навівши камеру на будь-якого з присутніх.

Підтримка кількох дисплеїв одночасно

Професійні рішення дозволяють під час конференції використовувати два і більше екранів. Один може використовуватися як засноване, а друге для виведення додаткового зображення, наприклад, презентації зі стороннього ноутбука.

Підтримка декількох камер одночасно

Професійні рішення дозволяють транслювати одночасно і дію в залі, і зображення, наприклад активного спікера на одному екрані. Система підтримує використання необмеженої кількості додаткових камер відеозахоплення.

Підтримка професійних мікрофонних систем

У стандартному комплекті поставляється круговий мікрофон, здатний чітко сприймати промову учасників конференції на відстані до 10 метрів, на звичайному стаціонарному ноутбуці максимум 1 м. Вбудований пригнічувач зворотного акустичного зв’язку допомагає зберігати розбірливу мову. За потреби додатково можна підключити зовнішній мікрофон або конференц-систему.