Skip links

Рекомендації для учасників відеоконференцій

Як організувати відеоконференцію

Персональні відеоконференції забезпечують діалог двох або більше користувачів (у багатоточковому режимі) за допомогою звичайного ПК. Комплект такої системи включає кодек (може бути реалізований як апаратно, так і програмно), відеокамеру (монтується на ПК), навушники і мікрофони для аудіозв’язку, засоби підключення до мережі, ПЗ управління відеоконференцією і прикладні засоби для підтримки спільної роботи з даними.

У процесі спілкування користувач може бачити як свого співрозмовника, так і власне відео. Частина екрана займають відеовікна, а в частині, що залишилася, можуть розміщуватися вікна додатків спільної роботи з даними, які є невід’ємною частиною сучасної системи персональних відеоконференцій.

Забезпечуючи особисте спілкування разом з можливостями співпраці на відстані, персональні відеоконференції дозволяють ефективно організовувати рішення поточних бізнес-завдань, поєднуючи, наприклад, співробітників компанії, постачальника та замовника корпоративної продукції, керівника та працюючого будинку підлеглого, які розробляють спільний проект.

Під час серйозних переговорів, дистанційного навчання, медичних консиліумів у режимі віддаленого доступу потрібна висока якість звуку та зображення на екрані. Для цих цілей більше підійдуть групові відеоконференції, де використовуються високоякісні відеокамери та пристрої аудіозв’язку, що забезпечують HiFi-якість звуку та повноекранне відео. Відповідно, для їх проведення необхідні якісніші, ніж дисплей ПК, монітори. Багато систем цього рівня включають такі монітори до свого стандартного комплекту.

Групова відеоконференція дозволяє членам різних груп бачити один одного та обговорювати конкретні проблеми. Коли біля екрана сидять кілька учасників, можливості поділу даних можуть виявитися не настільки актуальними, як у випадку діалогу двох користувачів, проте провідні системи цього рівня включають подібні засоби.

Яку б систему ви не обрали, необхідною умовою для проведення відеоконференції є наявність каналу зв’язку. Зазвичай, такі канали забезпечують мережі ISDN, ЛЗ.

Найбільш поширена мережева інфраструктура для систем відеоконференцзв’язку – цифрові мережі з інтеграцією послуг. Як показують дослідження, саме така частота зміни кадрів забезпечує найбільш комфортне для користувача відео. Західні аналітики рекомендують використовувати для проведення відеоконференцій корпоративного рівня смугу пропускання 384 кбіт/с, тобто три канали ISDN BRI, кожен із яких забезпечує швидкість передачі 128 кбіт/с.

Системи персональних відеоконференцій часто використовують у ЛЗ компаній. Локальна мережа здатна забезпечити високу пропускну здатність, а отже, високу якість зображення та звуку. Однак широка смуга пропускання використовується і для передачі інших потоків даних, а відповідно, можливі затримки передачі, яких відеопотоки вкрай чутливі, тому не можна гарантувати повноцінні сеанси відеоконференції на базі ЛЗ.

Додаткові поради тим, хто бере участь у відеоконференції.

Прийдіть на співбесіду (сеанс відеоконференції) завчасно – щоб ви могли освоїтися в навколишній обстановці.

Відрегулюйте висоту стільця так, щоб рівень очей знаходився на рівні відеокамери.

Слідкуйте за поставою. Не турбуйтеся і не нахиляйтеся в сторони.

Використовуйте папір для записів або картки, що самоклеяться (яких не буде видно віддаленому учаснику відеоконференції) для пригадування ключових моментів, про які ви повинні сказати.

Після співбесіди з відеоконференції не забувайте подякувати всім людям, з якими ви спілкувалися та приділили вам час.